Eksiz Oluk Sistemleri

MRM Eksiz Oluk Sistemleri
Tekirdağ Bölgesi tek yetkili bayisiyiz...

Eski oluk sistemlerinde kullanılan malzeme genellikle ucuz olması amacı ile en fazla 0,35 mm. galvaniz sacdır. Bu malzeme ise genellikle 7-8 sene civarında bir ömre sahiptir. Deniz havası alan yerlerde ise bu süreç çok daha kısalmaktadır

Çürüme ve paslanma gibi sorunlara alternatif olması amacı ile özellikle Devlet binalarında kullanılan çinko dahi belirli bir müddet sonucunda çok fazla çalışmaya dayanamayıp muhtelif ek yerlerinden ve köşe noktalarından ayrılmalar çatlamalar yapmaktadır.

Yapı Sektöründe
SON NOKTA!

Lider Çatı yağmur suyu taşıma sistemlerinde galvaniz kaplama üzeri astar boya üzerine son kat fırınlı boya yapılmış 0,50 mm. sac malzeme veya aluzinc kaplama üzeri yine son kat fırınlı boya yapılmış malzeme veya boyalı alüminyum malzeme veya bakır rulolar kullanılabilmektedir. Bu Seçenekler ise çürüme ve paslanma gibi sorunları tamamı ile ortadan kaldırmaktadır.

Değişken hava koşullarında metal çok fazla çalışmaya maruz kalır. Bu sebepten dolayı oluk ek yerlerindeki lehimlerin bazıları çalışmaya dayanamayıp kırılır veya çatlama yapar. Bu ise zamanla olukta önce paslanmaya ardından çürümeye sebebiyet verir. Ancak dünyada bugün çok sık kullanılan ve aslında o kadar da yeni olmayan yerinde üretim tekniği ile (rollform) oluk üretimi bu sıkıntıya eksiz üretilebildiğinden dolayı kökünden çözüm getirmiştir.

Eksiz Oluk Sistemleri Fotoğrafları